Buz Lazer İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulun!

Buz lazer ile istenmeyen tüylerinize acısız bir şekilde son verin. Özellikle son yıllarda oldukça popüler bir uygulama haline gelen buz lazer epilasyon ile acı çekmeden kolay bir şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Hem kadınların hem de erkeklerin yaygın olarak uygulattığı bir yöntem olan buz lazer ile konforlu bir işlem geçirin.

Buz lazer epilasyon safir kontak soğutma ucuna sahiptir. Bu uç ile cildi soğutarak uygulama esnasında daha az acı hissedilmesine olanak sağlar. Bu cihaz 6 ayrı cilt tipine uygun olarak oluşturulmuştur. Buz lazer tüm cilt tiplerine uygun teknolojisi ve her kıl türüne uygun teknolojisi ile oldukça sorunsuz bir işlemdir. Geleneksel lazer teknolojilerine oranla çok daha etkilidir.

 

Buz lazer epilasyonun avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Buz lazer epilasyon 4 mevsim uygulanabilen bir operasyondur.
 • Tüm cilt tiplerine uygundur.
 • Kısa zamanda oldukça kalıcı bir etki sağlar.

Aşırı tüylenmenin sebebi nedir?

Bazı insanlarda diğer insanlara göre aşırı tüylenme problemi görülebilir. Bu genetik özelliklere de bağlı olacağı gibi altında başka sorunlar da yatabilir. Aşırı tüylenme nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Yaş artışı
 • Cımbız, ağda, tüy dökücü gibi kozmetik ürünlerin fazla kullanımı
 • Bazı ilaçların alerjik reaksiyonları
 • Genetik özellikler
 • Hamilelik süreci
 • İnsülin direnci
 • Hormonal bozukluklar

Buz lazer nedir?

Buz lazer uygulaması özellikle kadınların son zamanlarda oldukça ilgisini çekmeye başladı. Buz lazer ismini cihazın başlığında bulunan, işlem esnasında hastanın acı hissetmemesi sağlayan soğutma panelinden almaktadır. Buz lazer epilasyonda cilt ile temas halinde olunur. Buz lazer uygulaması yalnızca kalın köklü tüyleri değil ince olan tüylerde de oldukça başarılıdır. Özellikle koyu ten rengine sahip kimselerde daha etkili olduğu bilinmektedir.

 

Buz lazer uygulaması acıtır mı?

Buz lazer ucunda bulunan soğutma panelinden ismini alır. Bu soğutma paneli sayesinde işlem esnasında ağrı ve acı minimum düzeye getirilir. Genellikle ince tüyler üzerinde daha etkili olduğundan ağrısı da azdır. İşlem öncesinde bir jel eşliğinde uygulama yapılır. Ağrı minimaldir.

Buz lazer mi alexandrite mi?

Her iki lazer türünün de iyi olduğu alanlar vardır. Bu nedenle bu sorunun cevabı sahip olduğunuz cilt tipine ve kıl türüne göre değişiklik gösterir. Açık tonda cilt rengine sahipseniz ve kıl kökleriniz güçlü ve koyu renk ise alexandrite lazer sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. Fakat koyu renk ten rengine sahipseniz ve kıl kökleriniz ince ise buz lazer epilasyon çok daha uygundur.

Buz lazer vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

Buz lazer epilasyon vücudun her bölgesine rahatlıkla uygulanabilir.

Buz lazer epilasyon kimlere uygulanır?

Aşırı tüylenme sorunu yaşayan ve tüylerinden şikayetçi olan herkes buz lazer uygulamasından yaptırabilir. Ancak buz lazer uygulamasının döneminde yapılması önerilmemektedir. Eğer hormonal bir dengesizlik yaşıyorsanız doktorla konuşmak önemlidir. Bu durum tedavi sürecini ve seans süresini etkiler.

Buz lazer uygulaması nasıl yapılır?

Buz lazer epilasyon tüm dünyada nam salmış oldukça popüler olarak uygulanan bir lazer epilasyon türüdür. Tüm cilt tiplerine uygun olması ve özel soğutucu başlığından ötürü ağrısız ve acısız olması sebebiyle oldukça yaygın olarak tercih edilir.

Geleneksel olarak uygulanan jilet veya ağda gibi ürünler oldukça kolay oluşu ve az maliyetli olması sebebiyle çok kişi tarafından tercih edilir ancak ne yazık ki kalıcı bir çözüm sunmamaktadırlar. Ve enfeksiyon riskinin yüksek olması ve ağrı yaşanması nedeniyle hiç de pratik değildir. Buz lazer ise tüm bu uygulamaların aksine kalıcı çözüm sunar ve oldukça pratiktir. Uzun vadede kıyaslandığında daha uygun maliyetli olmaktadır.

Buz lazer epilasyon tamamlandığı zaman tüyler kalıcı bir şekilde ortadan kalkarlar ve kıl kökleri iyice incelir ve eski gücünü kaybeder. Cildi daha pürüzsüz hale getirir ve kıl dönmesi riskini de azaltır. Buz lazer uygulaması -3 derece soğutma sistemine sahiptir. Bu sayede cildi yakma riski yoktur ve cilde herhangi zarar vermez.

Buz lazer epilasyon kaç seans uygulanır?

Buz lazer uygulamasında seans sayısı ve düzeyi epilasyonun uygulanacağı bölgeye ve hastanın cilt tipine göre farklılık gösterir. Fakat genellikle 6 ila 8 seans arası uygulanan buz lazer epilasyonun oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Buz lazer ile tüm vücut için yapılan epilasyon oldukça hızlı sürer. Genel olarak 45 ila 75 dakika arasında tüm vücut tamamlanır. Seans süresi, hastanın cilt tipine, kıl köküne, kıl rengine ve yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Kişi eğer birtakım ilaçlar kullanıyor ise ve hormonal dengesizliği var ise bu durum da seans süresini tetikler.

 

Buz lazer epilasyonda seans süresi ne kadar sürer?

 

Buz lazer epilasyonun süresi uygulama yapılacak bölgeye göre farklılık gösterir. Eğer daha geniş bir bölgeye buz lazer uygulanacaksa 20 ila 45 dakika arasında 1 seans tamamlanır. Fakat bıyık veya çene gibi bölgeye uygulanacak ise 5 ila 10 dakika arasında bu süre değişir. Tüm vücuda yapılan buz lazer ise hastadan hastaya farklılık gösterebilir.

 

 

Buz lazer fiyatları ne kadar?

 

Buz lazer uygulaması her ne kadar cerrahi işlem gerektirmese de yine de bir doktor kontrolünde yapılmalıdır. Eğer hormonal bozukluklar da mevcut ise mutlaka bir doktora başvurmak gerekir. Bu nedenle fiyattan ziyade işlemin uygulanacağı yerin hijyen koşulları göz önünde bulundurmalı ve sağlığınızda bir sorun bulunmamalıdır.

 

Buz lazer uygulamasında fiyat uygulama yapılacak bölgenin genişliğine bağlı olarak değişir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak buz lazer fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

 

Bir Cevap Yazın

 1. Buz Lazer İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulun! için yorumda bulun

  Buz Lazer İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulun! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Buz Lazer İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulun! için ilk yorumu yapabilirsin.