Bayrampaşa En İyi Oto Ekspertiz Firması

Otomotiv sektöründe uzman ekipler tarafından görüşlerin alınması anlamına gelen oto ekspertiz, dış görünüm ve teknik açıdan araçların değerlendirilmesi için kullanılmaktadır. Özellikle 2. el araç alımlarında hayati önem taşıyan oto ekspertiz işlemleri araç içerisindeki teknik aksam, ekipman ve cihazlar profesyonel ekipler tarafından detaylı bir şekilde incelenerek raporlanmaktadır.

Araç Ekspertiz Avantajları

Oto ekspertiz işlemlerinde uzmanlar kullanıcıların göremediği veya sorunları ayırt edemediği birçok problemi tespit etmektedir. Aracın hasar geçmişi, kazadan sonra değişen parçaları, orijinal olan veya olmayan aksamları alıcılara bildiren araç ekspertiz raporu, bilgi ve yazılı sunumu şeklinde kullanıcılara verilmektedir. Oto ekspertiz raporları, “hasarsız”, “temiz”, “az kullanılmış” gibi satıcılara verilen bilgileri teyidi için gerekli görülmektedir. Satıcılar tarafından verilen bilgilerin güvencesi ve satış sırasında oluşabilecek herhangi problemler karşısında satıcıları koruyacak olan rapor, alıcıların ise araca yapabileceği masrafın aracın değerini karşılayıp karşılamadığını öngörmektedir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılıyor?

Uzman Bayrampaşa oto ekspertiz ekibin birçok teknik cihazlar kullanmaktadır. İlk önce motor teste alınarak durumu görülmektedir. Bilgisayar ve uzman görüşleriyle kaporta, boya, parça ve hasar durumları hakkında rapor hazırlanır. Aracın mekanik yetkinlikleri boya ve kaporta gibi dış görünümü için görüş belirten ekiplerin farklı olması önerilmektedir. Alanında uzman ekiplerin görüşlerini aldıktan sonra DYNO kontrolü, motor gücü, sürtünme kayıpları, yol simülasyonu, tork, şanzıman aralıkları ve tekerlek gücü ölçümleri yapılır. Ayrıca el freni testiyle aracın güvenlik sorunu olup olmadığı tespit edilir.

Bayrampaşa oto ekspertiz kontrolleri için Hospitacar Yetkili Oto Ekspertiz firmasını tercih edebilirsiniz. İstanbul’un pek çok farklı semtinde de bayisi bulunan Hospitacar, Bahçelievler, Zeytinburnu, Başakşehir Oto Ekspertiz gibi hizmetler de vermektedir. Profesyonel ekibi ve uygun fiyatlara oto ekspertiz hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. www.hospitacar.com web sitesinde girerek oto ekspertiz hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bayrampaşa En İyi Oto Ekspertiz Firması Bayrampaşa En İyi Oto Ekspertiz Firması için yorumda bulun

    Bayrampaşa En İyi Oto Ekspertiz Firması için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bayrampaşa En İyi Oto Ekspertiz Firması için ilk yorumu yapabilirsin.