Aşık Olmamak için Yapılması Gerekenler

Aşk denen mucizevi duyguyu hepimiz hayatımızın belirli bir döneminde tatsak da maalesef ki hayal kırıklıklarımız yüzünden aşktan soğuyor ve tekrar aşık olmaktan korkuyoruz. 3 yıla kadar sürebilen bazen de daha uzun yıllar boyunca devam eden aşk acısı yüzünden hayata küsebiliyor ve yanlış kişiye aşık olduğumuzu düşünerek, kendimizi suçlayabiliyoruz.

Bu yüzden de aynı hatayı tekrar yapmamak ve yanlış kişiye aşık olmamak adına kendimizce yollar aramaya başlıyoruz.

Aşık olmamak için yapılması gerekenler başlıklı bu yazımızda karşınızdaki kişinin sizin için doğru kişi olmadığını düşündüğünüz anda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine kısaca değinmek istiyoruz. Yani karşınızdaki kişinin sizin için biçilmiş kaftan olduğundan eminseniz, aşık olmakta tereddüt etmemeli, kalbinizi ona sonuna kadar açmalısınız.

İşte, aşık olunmaması için yapılması gerekenler listemiz:

  • Onu gözünüzde büyütmeyin

Aşk duygusu, maalesef ki çoğu zaman bir yanılsamadan ibaret olma özelliği taşıyor. Karşımızdaki kişiyi gözümüzde büyüttükçe ve onun üstün bir varlık olduğunu düşünmeye başladıkça ona daha çok bağlanıyor ve kendimizi ona teslim ediveriyoruz.

Karşınızdaki kişinin de tıpkı sizin gibi bir insan olduğunu unutmayarak, onun sizin kahramanınız olmadığını kabullenerek, yanlış kişiye aşık olmaktan kurtulabilirsiniz.

  • Gelecekte onunla mutlu olamayacağınızı sık sık kendinize tekrarlayın

Hangimiz bizi mutlu etmeyen, her günü ayrı bir sorunla dolu olan bir ilişkiyi sürdürmek isteriz ki? Ancak bazen her ne kadar onunla mutlu olmasak ve olamayacağımızı bilsek de ilişkiye devam etmek konusunda ısrarcı olma hatasına düşebiliyoruz. Özellikle biz kadınlar, bunu defalarca kez tekrar ediyor, ilişkimiz ayrılıkla sonlandığında ise artık özgür olabilmenin keyfini çıkarmaya başlıyoruz. Hatta ondan iyiki ayrıldığımızı bile düşünmeye başlayabiliyoruz.

Onunla mutlu olamayacağınızın, gerçek aşkın paylaşım ve mutluluk üzerine kurulu bir ilişki olduğunun farkına vardığınız an ona aşık olmaktan kurtulabilirsiniz.

Her ne olursa olsun öncelikle kendinize aşık olmaktan vazgeçmemeniz gerektiğini aklınızın bir kenarına yazın!

  • Tek başınıza da bir bütün olduğunuzu kabullenin

Aşık olduğumuz zaman diğer yarımızı bulduğumuz yani kendimizi tamamladığımız düşüncesi hiçbir bilimsel açıklamaya dayanmıyor. Yani biz kendi kendimize sevgili yaptığımızda ve ona aşık olduğumuzda tamamlandığımıza inanıyoruz.

Oysaki tek başımıza da harika bir varlık olduğumuzu, bu hayatı tek başımıza da mükemmel bir şekilde yaşayabileceğimizi unutuyoruz.

İlk hedefinizi kendinizi geliştirmek olarak belirleyerek, öncelikle kendinizi sevmeyi öğrenerek ve başka hiçbir kimseye ihtiyacınız olmadığını bilinçaltınıza yerleştirerek, aşk duygusunun geçiciliğinin farkında olarak, kısacası mantıklı bir şekilde düşünerek, aşkla aranıza net bir çizgi çizebilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Aşık Olmamak için Yapılması Gerekenler için yorumda bulun

    Aşık Olmamak için Yapılması Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aşık Olmamak için Yapılması Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.