Aldatmadan Nasıl Kaçınılır?

Kadınların en büyük korkulu rüyaları arasında yer alan ‘ partnerleri tarafından aldatılma’ düşüncesi, maalesef ki çoğu kadının başına geldiğinde kadının kendini son derece çaresiz, mutsuz ve hayat sevinci azalmış şekilde hissetmesine neden olabiliyor.

Öyleki bir ömrü paylaşmak için nikah masasına oturduğu, hayatını adamayı göze aldığı eşi tarafından aldatılan pek çok kadın, depresyonun eşiğine kadar sürüklenerek, hayata bakış açılarını bir anda karamsar yönde değiştirebiliyor.

Aşık olduğu ve her sözüne güvendiği erkeği tarafından tabiri caizse tam da sırtından bıçaklanan kadınlar, aşka olan tüm inançlarını kaybederken, kendilerini duydukları özgüveni de kaybediyorlar.

Lakin, günümüzde sadece erkekler değil kadınlar da eşlerini, sevgililerini ve can dostlarını aldatabiliyor.

Aldatmadan nasıl kaçınılır? başlıklı bu yazımızda ‘aldatma düşüncesi’ içerisinde bulunan tüm erkek ve kadınlara birtakım tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Peki, aldatmadan nasıl kaçınılır?

  • Başkasına aşık olduğunuzda bunun geçici bir his olup olmadığından emin olun!

Özellikle aralarında olmadan evlenen pek çok çift, ilerleyen süreçte başkasına aşık olduğunu düşünerek, aldatma yoluna başvurabiliyor.

Ancak, başkasıyla birlikte olduğunda da aslında eşlerini aldatmalarına neden olan bu kadın ve erkeğin kendileri için uygun olmadıklarını fark ettiklerinde de eşlerine geri dönmeyi tercih ediyorlar.

Bu yüzden eşinize ya da sevgilinize olan aşkınızın bittiğini düşündüğünüz zamanlarda aranıza giren o yeni kişiye gerçekten aşık olup olmadığınızı iyice düşünün. Tam anlamıyla hayatınızın anlamını bulduğunuzu düşünüyorsanız, eşinizi yerine onunla konuşmayı ve boşanmayı deneyin.

Aldatmanın yalnızca eşinize değil size de zarar verdiğini, kendinize olan saygınızı zedeleyebileceğini unutmayın.

  • Sinirlerinize hakim olmayı ve aceleci davranmamayı öğrenin!

Eşi tarafından ilgi gösterilmediğini düşünen kadınlar, başka bir erkeğin ilgisini gördüklerinde eşlerini aldatmayı kafalarına koyarak, bu durumdan eşlerini bile sorumlu tutabiliyorlar.

Ancak, bu durum sonradan çoğu zaman kadının pişman olmasını da beraberinde getiriyor. Aceleci davranmayarak, eşinize sinirlendiğinizde ani kararlar almaktan kaçınarak ve sırf ondan intikam almak adına başkasıyla birlikte olma düşüncesinin hem kendinize hem de ona yapabileceğiniz en büyük haksızlık olduğunun bilinciyle hareket ederek, aldatmaktan kaçınabilirsiniz.

  • Ten uyumunuzu kaybetmemeye çalışın!

Çiftlerin birbirilerini cinsel açıdan arzulamalarının en önemli nedeni, şüphesiz ki ten uyumunu yakalamaları olarak biliniyor. Ten uyumu kaybedildiğinde ise çiftler, cinsel birliktelikten daha çok zevk alabilecekleri başka partnerlerin arayışına koyulabiliyorlar.

Bu yüzden erkeğinizin ya da kadınızın ilgisini kaybetmemek adına ten uyumunu daima taze tutmayı başarmalısınız. Bu noktada farklı cinsel fanteziler ile monotonlaşan cinsel yaşantınıza renk katmayı deneyebilirsiniz.

Her ne olursa olsun, aldatmanın yalnızca karakteri yoksun, kendine ve diğer insanlara saygısı olmayan kişilerin yapabileceği bir davranış olduğunu unutmamanız ve kendinize olan saygınızı kaybetmemeniz dileğimizle.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Aldatmadan Nasıl Kaçınılır? için yorumda bulun

    Aldatmadan Nasıl Kaçınılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aldatmadan Nasıl Kaçınılır? için ilk yorumu yapabilirsin.