Yaşlanma Karşıtı Kremler İşe Yarar Mı?

Birçoğumuz yaşlanmayı geciktiren kremler için küçük bir servet ödemeye hazırız. Emekli maaşımız için sıraya girerken bile, bizi hala yirmili yaşlarımızda gibi göstereceklerine söz veriyorlar! Peki, bu yaşlanma karşıtı kremler gerçekten işe yarıyor mu ve işe yarıyorsa hangilerini almalıyız?

Doğal Yaşlanma Süreci

Ortalama bir yetişkinde yaklaşık 1,67 m² olan cilt, vücudun en büyük organıdır. Dermal mast hücreleri, fibroblastlar ve kolajen üretimindeki azalma nedeniyle cildimiz içten yaşlanır ve gözle görülür elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bu, cildin sarkmasının yanı sıra çizgi ve kırışıklıkların görünümüne de katkıda bulunur. Bunlar, dermis olarak bilinen derinin daha derin tabakasında bulunur ve bu da topikal ürünlerin ulaşmasını zorlaştırır.

Cilde uygulanan çoğu krem ​​ve ürün cildin bu kadar derinlerine ulaşamaz, bu nedenle yaşlanma sürecinin bu tarafını etkileyemezler. Çevresel faktörlere bağlı olarak cilt dışta da yaşlanır. Bu, yaşlılık lekelerinin, pigmentasyon sorunlarının, örümcek damarlarının ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yaşlanma biçimleriyle hem yaşam tarzı değişiklikleri hem de cildin dış katmanlarındaki yaşlanma karşıtı ürünlerle mücadele etmek daha kolaydır.

Yaşlanma Karşıtı Kremler

Yaşlanma Karşıtı Kremler

Yaşlanma süreci aslında yirmili yaşlarımızın başında başlar, bu nedenle yaşlanma karşıtı cilt bakımını kullanmaya başlamak için asla erken değildir.

Retinol İçeren Yaşlanma Karşıtı Kremler

Ancak, bu belirtiler şimdiden ortaya çıkmaya başladıysa, o zaman en iyi yaşlanma karşıtı krem, retinol içeren krem ​​olacaktır. Retinoller cilt rengini iyileştirerek, yaşlılık lekelerini azaltarak ve cildi dolgunlaştırarak yardımcı olur.

Yaşlanma Karşıtı Göz Nemlendiricileri

Cildinizi nemlendirmek asla kötü bir şey değildir. Olgun ciltler için en iyi nemlendirici, cildi dolgunlaştırmak için günlük olarak kullanılabilen nemlendiricidir. Bu, çizgilerin görünümünü azaltmaya ve her zaman genç bir çekiciliğe sahip olacak bir ışıltı yaratmaya yardımcı olur.

Yaşlanma Karşıtı Göz Kremleri

Yaşlanmanın en önemli alanlarından biri göz çevresidir, bu nedenle yaşlanma karşıtı göz kremleri bu kadar popülerdir. Göz çevresindeki cilt çok hassas olduğundan, yüzün bu kısmında sıklıkla “kaz ayakları”, şişkinlik ve koyu halkalar görmeye başlarsınız. En iyi yaşlanma karşıtı göz kremi, en büyük etkiye sahip olmak için hyaluronik asit, peptitler, retinol ve antioksidanlar gibi bileşenlere ihtiyaç duyacaktır. Bu göz kremlerinin bu hassas cildi korumak için nazik olması gerekir.

Bir Cevap Yazın

  1. cilt bakımı dedi ki:

    cilt bakımı için bu tarz ürünler çok önemli