İyi Bir Diş Hekimi, Sağlıklı Bir Ağız Demektir

Hem estetik hem de sağlık açısından dişlerimiz oldukça önemlidir. Ağız ve diş tedavisi görecek olan hastalar hangi diş hekimini seçmeleri bütün tedaviyi etkileyen bir süreçtir. Diş hekimi seçimlerinde dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Bu unsurlardan en önemlileri şunlardır;

 • Diş hekimi kliniğinde bulunan doktorla beraber klinikte bulunan ekibin deneyimi ve tedavi süreçlerini nasıl yürüttükleri
 • Kullanılacak aletlerin ve kliniğin hijyenik olması
 • Seçeceğiniz diş hekiminin uzmanlık alanı ile tedavinin uyumu
 • Seçeceğiniz diş hekiminin profesyonelliği, bilgisi ve öncesinde gerçekleştirdiği tedavi başarısı

Hemen hemen her yaş grubunda görülen ağız ve diş sorunlarının tedavileri de gittikçe artış göstermekle birlikte başarılı sonuçlarda giderek yaygınlaşmaktadır. Ağız veya diş sorunuyla ilgili tedavi görecek olan hastaların bütün bunları göz önünde bulundurması gerekir. Bu nedenle en iyi diş hekimi seçimini iyi yapması gerekir.

Uygulanacak tedavi yöntemine göre diş hekiminin uzmanlık alanı da değişebilmektedir. Bu nedenle en iyi diş doktorları kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bunlarla birlikte hastaların bağlı oldukları sigorta ile diş hekiminin çalıştığı sigorta şirketinin uyuşması da önemlidir. Bunu önceden araştırıp bilmeniz gerekir.

Diş Hekimi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş ve ağız sağlığımız hem psikolojik açıdan hem de yutma, çiğneme, besin tüketimleri gibi basit gündelik davranışları hissettiğimiz konforu yakından etkilemektedir. Bu nedenle diş ve ağız sağlığımızı gerçekten uzman olan birine emanet ettiğimizden emin olmamız gerekir. Türkiye’de en iyi diş hekimleri arasından birini tercih edecekseniz aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

 • Doktorun mesleki donanımı nedir? Hekimin mezun olduğu okul, ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongre katılım oranları, yaptığı akademik çalışmalar, sertifikaları ve eğitimleri, hekimin mesleki donanımı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar.
 • Kişisel ihtiyaçlarınız nelerdir? Bazı doktorlar özel olarak implant tedavilerinde iddialıyken, diğer doktorlar gülüş estetiği veya çene estetiği konusunda oldukça popülerdir. Bu konuda sizin kişisel ihtiyaçlarınız da kimi tercih edeceğiniz üzerinde doğrudan etki etmektedir.
 • Kliniğin donanımı nasıl? Kliniğin hijyenik olması, en güncel teknolojileri kullanan klinikleri tercih edin. Çünkü bu tür klinikler sizlere her şeyden önce modern bir tedavi sunacaktır ve sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır.
 • Randevu planlaması nasıl? Bazı diş doktorlarının randevu tarihleri oldukça uzun tarihlerde olabilmektedir. Diş sorunlarınızı bekletmeyin. Çünkü bekledikçe diş sorunlarınız daha da kötüleşir. Bu nedenle sorununuzu bir an önce çözmeniz gerekir. Diş hekimi tavsiye listelerimizi hazırlarken faydalandığımız kaynaktan, daha fazlasını okuyabilirsiniz : https://www.habergundemde.com/turkiyenin-en-iyi-dis-hekimleri-ve-uzmanlik-alanlari-detayli-liste/

Bir Cevap Yazın

 1. İyi Bir Diş Hekimi, Sağlıklı Bir Ağız Demektir için yorumda bulun

  İyi Bir Diş Hekimi, Sağlıklı Bir Ağız Demektir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İyi Bir Diş Hekimi, Sağlıklı Bir Ağız Demektir için ilk yorumu yapabilirsin.