En Etkili Güzellik Tüyoları

Günlük hayatın temposunda en fazla kendimizle ilgilenmeyi ihmal ediyoruz. Bizde yazımızda sizlere günlük hayatın karmaşasında yine de güzel görünmenizi sağlayacak olan hızlı ve etkili güzellik tüyoları hakkında bilgi vereceğiz.

Etkili ve Hızlı Uygulanan Güzellik Maskesi Hangisidir?

maskesi yapmak için uzun bir vaktiniz olmayabilir. Fakat merak etmeyin hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayacak yöntemlerde var. Örneğin; yumurta akı maskesi anında cildinize bir canlılık verebilir. Ek olarak daha sıkı bir görünüm de kazandıracaktır. 1 yumurta akını yoğunlaşana kadar karıştırın. Sonrasında cildinize sürün ve 20 dakika kadar bekletin.

Kaşlara Nasıl Şekil Verilir?

Son yıllarda kalın kaçlar moda. Sizde kalın kaş kullanıyorsanız şekillendirmeniz adına sözlere bir tüyo verelim: kuru ve temiz olan bir diş fırçasına biraz vazelin sürerek kaşlarınızı bu fırçayla tarayın. Vazelin kaşlarınızı besleyecek, daha güçlü ve parlak olmasını sağlayacaktır.

Hızlı Bir Şekilde Makyaj Yenileme

Sabah evden çıktığınıza zaman makyajınız çok hoş görünüyor olabilir. Fakat akşama doğru solgün görünmeye başlayacaktır. Korkmayın! Bunun da bir çaresi var. Makyajınızı tazelemek için ilk olarak dişlerinizi fırçalayın. Elmacık kemiklerinizin üzerine allık sürün ve rimelinizle rujunuzu sürün. Tekrar harika görüneceksiniz.

Sivilceleri Gizleme

Sivilceler hiç olmadık zamanlarda çıkarlar. Bu zamanlarda çıkan sivilceleri gizleyebilmenin en güzel yolu ise; üzerine burun spreyi sıkmaktır. Burun spreyi kanın toplanmasını engelleyecek ve gözü rahatsız edecek seviyedeki kızarıklığı önleyecektir. En hızlı sivilce maskesi ise; sivilcenin üzerine bal sürüp bantla kapatmaktır. Bunu olabildiğince uzun süre bekletmeniz gerekir.

Parlayan Cilde Mat Görünüm Verme

Yağlı bir yapısına sahip olan kişilerin en fazla yaşadığı problemlerden birisi; çene, alın ve yanaklarda parlama oluşmasıdır. Bu tarz bir durumu her zaman yaşayabilirsiniz. Bunu önlemek için çantanızda her zaman yağlı ciltler için hazırlanan mendillerden bulundurun. Parlamalar olduğu zaman bu mendillerle parlama olan bölgeyi silin.

Çok Yorgun Görünmeyi Engelleme

Eğer gece rahat uyuyamadıysanız veya hareketli bir gece olduysa özellikle gözleriniz çok yorgun görünecektir. Bunun çözümü de var. Eşik miktarlarda olan sodayı ve gülsuyunu bir şişede karıştırın ve buzdolabınızda saklayın. Gözleriniz çok yorgun göründüğü zaman bir pamuğa bu karışımdan dökerek gözlerinizin üzerinden bekletin.

Rimel Topaklandığı Zaman Ne Yapılır?

Eğer rimeli kat kat sürerseniz kirpiklerinizin uçlarında birikerek kötü bir görüntü oluşturacaktır. Buna çözüm için en başa geri dönmelisiniz. Bir makyaj temizleme yağını pamuğa dökerek kirpiklerinizde oluşan topaklanmaları temizleyin. Sonrasında ise rimelinizi yenileyin.

Bir Cevap Yazın

  1. En Etkili Güzellik Tüyoları için yorumda bulun

    En Etkili Güzellik Tüyoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Etkili Güzellik Tüyoları için ilk yorumu yapabilirsin.