Çift Terapisi

Çift terapisi, partnerler arası çatışmaların, uyuşmazlıkların ve sorunların çözümü için uygulanan psikoterapi yöntemlerinden birisidir. Genel anlamda evlilik öncesi ilişkileri ele aldığı gibi evlilik sürecinde de bu yöntem bireylere hizmet edebilmektedir.

Çift danışmanlığının amacı, daha mutlu ve sağlıklı bir ilişki sürebilmeleri adına uygulanması gereken metotları ele almaktır. Çift danışmanlığı hizmetinden her çift partneri ile birlikte katılım sağlayarak faydalanabilir.

Partneri, eşi ile birlikte katılım sağlayamayan çiftler bireysel olarak da bu terapiden yararlanabilir. Daha kaliteli bir ilişki süreci yaşamak isteyen kişiler, doğru tutum ve davranışlara sahip olarak terapiden ayrılır. Bu terapide kazanacakları tartışma becerileri ve sorun çözme yetileri sayesinde yaşamları boyunca ki tüm ilişkilerinde uzman olurlar.

Samsun çift terapisi sizler ile bireysel yada çift olarak terapi seçeneği sunarken, tüm problemlerinizde uzlaşabilmeyi, kendinizi eşinize rahatça ifade edebilmeyi sağlıyor.

Çift Terapisinin Avantajları Nelerdir?

Çözüme ulaşmayan kavgalar, tartışmalar gide gide büyür ve artık içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Taraflar içe kapanık yaşamaya başlar ve doğal olarak iletişim kopukluğu meydana gelir. Artık hiçbir konuda uzlaşamayacağını düşünen ve bu ilişkinin sonlanması gerektiği gibi olumsuz duygulara kapılır.

Oysa çift danışmanlığı terapisi ile ilişkinizde uzman olabilir ve eşinizin beklentilerini karşılayabilirsiniz. Böylelikle kaliteli bir ilişkinin sürdürülmesinde büyük destek sahibi olabilirsiniz. Çift çatışmaların da tarafların çözüme ulaşmayan problemleri çoğalarak sürmektedir. Artık fikir ayrılıkları ve duygusal yoksunluk kendini gösterir.

Problemin ne olduğundan çok, neden? Diye sorgulamaya ve hatta ilişkiyi sonlandırmaya kadar uzanan zorlu bir süreç doğar. Bireyler zaman zaman tıkanıklık yaşar ve aslında problemlerini bir başkasına açmaktan çekinebilir.

Ancak çift terapisti bu konuda uzmandır ve her bireyin düşünceleri sadece ikili arasında söz konusu olur. Terapist asla yargılamaz yada kuralcı davranmaz. Disiplinli bir şekilde sorunların kaynağına inerek, telafi seçeneklerinde sizlere destekte bulunur.

İlişki Danışmanlığı Size Ne Kazandırır?

Olumsuz duyguların yerini olumlu düşüncelerin almasını sağlarken, eşiniz ile aranızda bulunan bağın ne kadar güçlü olduğunun altını çizer. Evlilik terapisi de problemleriniz de size yardımda bulunacak diğer bir psikoterapi yöntemidir. Özellikle evliliğin ilk yıllarında başlayan çatırdamaların, kopma noktasına ulaşmadan müdahale edilmesi pek çok evliliği kurtarabilir.

Çift terapisi, ilişki terapisi ve evlilik terapisi hizmetlerinde faydalanmak için Samsun İrem Kayır Danışmanlık Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Maalesef ki sorunlu birlikteliklerin sonuçları ağır olmaktadır. Yıpratıcı ve tükenmişlik hissi veren sorunların çözümlenmemesi, ilişki bitse dahi uzun süre kişide hasar bıraktığı gibi depresyon veya kaygı durum bozukluğu gibi birçok rahatsızlığa neden olabilmektedir.

Samsun Çift Terapisi

İlişkinizde eşinize değer veriyor, seviyor ve sayıyor ancak uzlaşmada güçlük çekiyor, kendinizi iyi ifade edemediğinizi düşünüyorsanız uzman psikolog aracılığı ile bu olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

Hatta eşiniz ile birlikte düzenli seanslar alarak, ilişkinize yön verebilir, daha sağlıklı ve mutlu bir birlikteliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çift ve aile terapisi, sizlere iletişim kurma becerilerinizin arttırılması, eşiniz ile uyumlarınızın tekrar size hatırlatılması ve yaşadığınız, yaşayacağınız problemleri nasıl beraber atlatabileceğinizi göstermektedir.

Daha yapıcı olabilmek, hoşgörülü ve anlayışlı davranabilmek her zaman için mutlu olmayı sağlayabilir. Kendinizden ödün vermeden, nasıl fedakar tutumlar sergileyebildiğiniz, beklentilerinizi karşılıklı olarak nasıl karşılayabildiğiniz ve psikolojik doyuma nasıl ulaşabildiğiniz gibi kavramlar mutlu bir ilişkinin göstergesidir.

Sizlerde ilişkilerinizde uzman olmak için ve sağlıklı bir birliktelik yürütebilmek için ilişki danışmanlığı veya çift danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Çift Terapisi için yorumda bulun

    Çift Terapisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çift Terapisi için ilk yorumu yapabilirsin.