Bebekleri ve Çocukları Güneşten Korumanın 5 Yolu

Güneş ışınları özellikle hassas ciltlerde çeşitli sıkıntılara neden olabiliyor. Bebeklerin ve çocukların cilt yapısı da son derece hassas olduğundan güneşin zararlı ışınlarından korumak büyük bir önem taşıyor. Peki, bebekleri ve çocukları güneşten korumanın en kolay yolları neler? Hemen bu 5 yola göz atmalısınız!

  1. Şapka Kullanın

Özellikle sıcak yaz mevsiminde bebeklerin yüz bölgesinin güneşin zararlı ışınlarından korunması son derece önemlidir. Bunu sağlamak için de şapka kullanımını ihmal etmemelisiniz. Böylelikle güneş çarpması gibi çeşitli sorunlara yönelik olarak da önemli bir tedbir almış olacaksınız.

  1. 2 Yaşından Sonra Güneş Gözlüğü Kullanın

Uzmanlar bebekler 2 yaşına geldikten sonra UV filtreli güneş gözlüğü kullanılması gerektiğini belirtiyor. Bu sayede bebeklerin sadece cildinin değil gözlerinin de güneşten olumsuz yönde etkilenmesini engelleyebilirsiniz. Bu yaştaki bebekler için geliştirilen ve güvenli bir biçimde kullanılabilen güneş gözlüklerinin de bulunduğunu unutmayın.

  1. Güneş Koruyuculu Bebek Arabalarını Kullanın

Sadece yaz mevsiminde değil tüm yıl boyunca kullandığınız bebek arabalarının mutlaka güneş koruyucu bölümü de olmalıdır. Bebek arabası satın alırken bu aparatın mevcut olup olmadığına mutlaka bakın. Şayet yoksa ekstra olarak satın alıp bebek arabasına monte de edebilirsiniz. Kış mevsiminde de bebeklerin cildini güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekiyor ve bu noktada da güneş koruyucu aparatlar işinizi bir hayli kolaylaştırır.

  1. Güneşte Kalınan Süreyi Ayarlayın

Eğer bebeğiniz ilk defa güneşe çıkıyorsa güneşte kalacağı süre 2 dakikayı kesinlikle geçmemelidir. Bu süreyi her defasında az miktarda artırabilir ve böylelikle cildinin güneşe aşırı tepki vermesini önleyebilirsiniz. Aynı zamanda uzmanlar bebeklerin 10:00 ila 16:00 saatleri arasında bebeklerin güneşe çıkarılmaması gerektiğini de belirtiyor.

  1. Güneş Kremi Kullanımı Çok Önemli

Mutlaka bebeklerin cildine uyumlu olarak formüle edilmiş olan bebek güneş kremi kullanılmalıdır. Mustela tarafından geliştirilen bebek güneş kreminin güvenle tercih edilebileceğini belirtelim. 11 yıllık bir araştırmanın neticesinde geliştirilen bu krem güneşin UV ışınlarına karşı son derece etkin bir koruma sunuyor. Kuma ce suya dayanıklı olması, parfüm içermemesi de önem taşıyor. Bu ürünü Mustela.com.tr sitesinde inceleyebilirsiniz. Sitede bebek bakımında kullanabileceğiniz diğer ürünleri e gözden geçirmenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bebekleri ve Çocukları Güneşten Korumanın 5 Yolu için yorumda bulun

    Bebekleri ve Çocukları Güneşten Korumanın 5 Yolu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebekleri ve Çocukları Güneşten Korumanın 5 Yolu için ilk yorumu yapabilirsin.