Mutfak aletlerini kullanmanın 15 zekice yolu

Meyve soyacağının yalnızca meyve soymak için kullanılabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Aslında mutfağınızda yer alan ve günlük işlerinizi hallederken sık sık kullandığınız birçok aleti farklı amaçlar doğrultusunda da kullanabilirsiniz. Birden çok amaca hizmet eden bu aletler sayesinde zamandan tasarruf edebilmeniz mümkün hale gelecektir.

Hazırladığınız tüm köftelerin aynı boyda ve genişlikte olmasını mı istiyorsunuz? O halde neden dondurma kepçesini kullanmayasınız ki? Bir tabağa koyduğunuz köfte harcını dondurma kepçesiyle alın ve hepsinin aynı boyda olmasını sağlayın. Daha sonra kepçeyi temizlemeyi de sakın ihmal etmeyin.

Elmaların tam ortasında yer alan çekirdekleri zahmetsiz bir şekilde temizlemek için de dondurma kepçelerinden faydalanabilmek yine sizin elinizde. Misafirlerinize çekirdeksiz elma ikram etmek istiyorsanız kesinlikle ideal bir çözüm.

Ev yapımı salata hazırlarken kullandığınız marulların devasa büyüklükte olması, lokmalarınızı tek seferde yutmanıza engel olabilir. Bunu önlemenin yolu ise tüm yeşillikleri ufak parçalara ayırmaktan geçer. Pizza kesme bıçağını kullanarak marul, salata ve diğer tüm yeşillikleri rahatlıkla kesebilirsiniz. Ufalanan yiyecekleri artık daha rahat tüketebilirsiniz.

Krem şanti hazırlamak için kolları sıvadığınızda mikserinizin olmadığını fark ettiyseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ancak çok kahve tüketen biriyseniz, evinizde mutlaka french press bulunuyordur. Krem şantiyi french press ile rahatlıkla hazırlayabilmeniz mümkündür.

Aynı french press ile çay demleyebilmek de yine sizin elinizde. Üstelik çayın çöpü en altta bir araya geleceği için leziz bir karışım hazırlamış olacaksınız.

Buzluklarda kullanılan buz kalıpları genelde çok küçüktür. Eğer bu kalıpların size yeterli gelmediğini düşünüyorsanız, muffin yaparken kullandığınız kapları suyla doldurup dolaba koyabilirsiniz. Böylece çok daha geniş buz taneleri elde etmiş olacaksınız.

Tavuklu pilav yapmaya karar verdiğinizde tavuğun parçalarını yalnızca ellerinizi kullanarak ayırıyorsanız, kendinize boşuna zahmet veriyorsunuz demektir. Bunun yerine tavukları miksere koyarak çok daha hızlı bir şekilde parçalayabilirsiniz.

Meyve soyacaklarını çileğin yapraklarını koparmak için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle pasta hazırlarken çilek kullanacaksanız kesinlikle bu yöntemi kullanmanız tavsiye edilir. Yorgun geçen bir günün ardından şekerli pudraya bandırarak çilek yemenin tadını çıkarmak istiyorsanız da bu yöntem gayet idealdir.

Bir Cevap Yazın

  1. Mutfak aletlerini kullanmanın 15 zekice yolu için yorumda bulun

    Mutfak aletlerini kullanmanın 15 zekice yolu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mutfak aletlerini kullanmanın 15 zekice yolu için ilk yorumu yapabilirsin.